Artysta

Miguel Platero - Architekt i malarz urodzony w 1973 w Madrycie, którego praca polega na ciągłym badaniu wielorakich relacji między formą a kolorem. To eko-artysta, artysta recyclingowy, ponieważ podejście Miguela do materiału na którym maluje wynika z troski o planetę i wpisuje się w filozofię recycklingu. Maluje nie tylko na papierze ale również na znalezionych tekturach, kartonach, drzwiach i nawet stołach. Nie ukrywa przy tym historii podłoża, wręcz przeciwnie, pod jego krajobrazem czy portretem można znaleźć np. pieczątki wskazujące na podróż pudeł kartonowych po świecie. Pod wpływem klasycznej awangardy obrazkowej i abstrakcyjnego ekspresjonizmu, jego twórczość wpisuje się we współczesność z propozycją struktur kolorystycznych przebiegających między figuratywnością a abstrakcją.

Tytuł architekta zdobył w Wyższej Technicznej Szkole Architektury w 1999r., a później również w Madrycie dyplom na Wydziale Sztuk Pięknych. Od tego czasu wykonuje oba zawody. Jako architekt pracował w najbardziej prestiżowych miejscach w Hiszpanii. W 2007 roku otworzył własne biuro w Warszawie, gdzie prowadzi również pracownię artystyczną.

Od ponad dwóch dekad regularnie wystawia swoje prace zarówno w Hiszpanii, jak i za granicą, m.in. w galerii MovART w Madrycie.

Prezentował swoje obrazy podczas międzynarodowych targów sztuki, m.in. Art Marbella i Estampa, brał udział w konkursach m.in. XII Spring Hall of Valdepeñas, IV Hall of Abstract Art or ‘Night’ Contest of Toledo.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.