Artysta

Marta Bilecka - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, Wydział Grafiki i Malarstwa. W 2002 roku otrzymała dyplom w Pracowni Drzeworytniczej prof. Andrzeja Bartczaka oraz w Pracowni Malarstwa prof. Marka Czajkowskiego. W ramach licznych wystaw artystka miała możliwość zaprezentowania swoich prac w kraju (w Gdańsku, Warszawie, Łodzi, Sopocie, Bydgoszczy) i za granicą, m.in. w krajach skandynawskich - w
Szwecji (Sztokholm, Kivik, Goteborg, Kiruna), Norwegii (Oslo) i Danii (Horning) oraz w Niemczech, Kanadzie, Austrii i Francji, a także na rynku azjatyckim.

Aktualnie artystka rozwija najczęściej cykle pod tytułem „Perfect Moment” czy „Blue Universe”, które wprowadzają nastrój zrównoważonego i pozytywnego spokoju, wytchnienia i niezmierzoną przestrzeń po horyzont. Pejzaże zredukowane są do tego co najistotniejsze - światła, przemyślanej, uporządkowanej kompozycji i prostych form. Prezentowane miejsca wypełnione są ciszą, dalekie od miejskiego zgiełku i kultury masowej. Natura daje możliwość resetu, oddechu i relaksu. Przedstawiana postać stanowi uzupełnienie refleksji nad ludzką egzystencją, jest dodatkiem do krajobrazu. Pies jest symbolem bezwarunkowej miłości.

„Malowanie jest elementem mojego życia od czasów szkoły podstawowej, poprzez liceum plastyczne i wreszcie studia na łódzkiej ASP. Nie jest to łatwa droga zawodowa, mało tego, nie ma na nią gotowego przepisu, którym można się wesprzeć. Trzeba podążać do swojego celu będąc stale otwartym i elastycznym na to, co przynosi świat, będąc w zgodzie ze swoją naturą, sercem i sumieniem. Twórczość zmienia się równolegle z nami, jak wszystko, czemu dajemy czas i uwagę.” - mówi Marta Bilecka.

Marta Bilecka

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.