Artysta
Magdalena Giesek (ur. 1979 r.) jest absolwentką Wydziału Nauk Społecznych w Gdańsku. i Centrum Studiów Latynoamerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego.
Idea obrazów Giesek formuje się gdzieś na styku skomplikowanej, wielowymiarowej kompozycji i sztuki naiwnej. Lata spędzone w Kolumbii przybliżyły ją do prymitywizmu południowoamerykańskiego. Obrazy Giesek tryskają również szaloną energią i kolorem, nawiązując do płócien Henriego Rousseau czy Teofila Ociepka.
 
Artystka była dwukrotną stypendystką Fundacji dla Artystów, założonej przez hiszpańskiego rzeźbiarza Lucasa Karrvaza, odebrała nagrodę w konkursie Urzędu Miasta w Totanie (Hiszpania), a w 2020 r. otrzymała stypendium kulturalne Województwa Pomorskiego.
 
Prace artystki znajdują się w kolekcjach prywatnych na całym świecie.Twórczością zachwycili się m.in. Joe Manganiello i Sofia Vergara, aktorska para z Hollywood. Giesek wystawiała obrazy m.in. w Hiszpanii, Włoszech, Francji, Niemczech, Polsce, Japonii czy Kolumbii, z którą jest głęboko związana także prywatnie.

Magdalena Giesek

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.