Artysta

Leszek Sokół - urodzony w 1955 r. w Warszawie. Ukończył Liceum Sztuk Plastycznych, a w 1983 r. obronił dyplom na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Architektury Wnętrz. W 2021 r. otrzymał Złoty Medal za swą twórczość od francuskiego stowarzyszenia La Societe Academique "Arts-Sciences–Letrres", które powstało w 1915 r., działa pod patronatem Prezydenta Republiki Francuskiej i zostało nagrodzone przez Akademię Francuską.

Leszek Sokół jest również stypendystą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2005 r.). Artysta stworzył własny i niepowtarzalny styl, a w Jego malarstwie można odnaleźć inspiracje malarstwem holenderskim XVII wieku. Tworzy obrazy olejne na płótnie w kierunku surrealizmu.

Od lat 80-tych bierze udział w wielu wystawach w kraju i za granicą, m.in. we Włoszech, Francji, Japonii, Niemczech czy w USA, a obecnie wystawia swoje obrazy w galerii w USA i w Polsce. Obrazy Leszka Sokoła znajdują się w kolekcjach prywatnych na całym świecie.

Artysta co rok przekazuje obrazy na aukcję charytatywną "Bliźniemu swemu" Fundacji na rzecz Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta.

Leszek Sokół

Poznajmy się Poznajmy się
Producent: Leszek Sokół
Cena: 11 000,00 zł
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.