Artysta

Leszek Sokół - urodzony w 1955 r. w Warszawie. Ukończył Liceum Sztuk Plastycznych, a w 1983 r. obronił dyplom na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Architektury Wnętrz. W 2021 r. otrzymał Złoty Medal za swą twórczość od francuskiego stowarzyszenia La Societe Academique "Arts-Sciences–Letrres", które powstało w 1915 r., działa pod patronatem Prezydenta Republiki Francuskiej i zostało nagrodzone przez Akademię Francuską.

Leszek Sokół jest również stypendystą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2005 r.). Artysta stworzył własny i niepowtarzalny styl, a w Jego malarstwie można odnaleźć inspiracje malarstwem holenderskim XVII wieku. Tworzy obrazy olejne na płótnie w kierunku surrealizmu.

Od lat 80-tych bierze udział w wielu wystawach w kraju i za granicą, m.in. we Włoszech, Francji, Japonii, Niemczech czy w USA, a obecnie wystawia swoje obrazy w galerii w USA i w Polsce. Obrazy Leszka Sokoła znajdują się w kolekcjach prywatnych na całym świecie.

Artysta co rok przekazuje obrazy na aukcję charytatywną "Bliźniemu swemu" Fundacji na rzecz Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta.

Leszek Sokół

Prestidigitator Prestidigitator
Producent: Leszek Sokół
Cena: 12 000,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość
Kalendarz 2023 - Leszek Sokół Kalendarz 2023 - Leszek Sokół
Producent: Leszek Sokół
Cena: 59,00 zł 100,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Kalendarz 2022 - Leszek Sokół Kalendarz 2022 - Leszek Sokół
Producent: Leszek Sokół
Cena: 69,00 zł
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.