Artysta

Jarosław Filipek urodzony w roku 1963. Studiował architekturę na Politechnice Warszawskiej i na University of Detroit w USA. Na Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych malarstwo studiował w pracowniach Franciszka Maśluszczaka, Andrzeja Bieńkowskiego oraz Jacka Sempolińskiego. Mieszka i maluje w Izabelinie w Puszczy Kampinoskiej oraz w andaluzyjskim Jerez de la Frontera. Prace realizuje cyklami. Fascynacja pejzażem szczególnie widoczna jest w malarstwie akwarelowym. W malarstwie sztalugowym tworzy inspirowane muzyką jazzową wielkoformatowe kompozycje w stylu 'proces painting' i 'haute-pate'.

Artystyczne credo
Zawiera się ono w świecie zmienności i stałości, migoczącym światłem i kolorem, zawsze wyzwalającym wyobraźnię. Wywołującym własne tylko nam znane skojarzenia i przeżycia, które otaczają nas w sposób naturalny, otulają, ale są jednocześnie proste, łatwe, łagodne w przyswajaniu. Lekkie, stonowane impresje, pociągające zmysłowością i wrażliwością na niuanse kolorów. Obrazy, które wnikają w nas. Można się do nich budzić, szukać w nich ukojenia, wspominać miniony czas…

Międzynarodowe targi i salony sztuki
International Art Fair, Tuluza, Francja Targi Sztuki Dostępnej, Warszawa, Polska Luxembourg Art Week, Luksemburg Salon d'art Carrousel du Louvre, Paryż, Francja Brussel Contemporary Art, Bruksela, Belgia Antwerpen Art Fair, Antwerpia, Belgia.

Ekspozycje i wystawy w Polsce, Szwecji, Hiszpanii, Belgii i Francji

Jarosław Filipek

Synthesis C 28 F Synthesis C 28 F
Cena: 1 250,00 zł
szt.
zobacz więcej
Synthesis C 37 F Synthesis C 37 F
Cena: 1 250,00 zł
szt.
zobacz więcej
Synthesis C 44 F Synthesis C 44 F
Cena: 1 250,00 zł
szt.
zobacz więcej
Synthesis C 53 F Synthesis C 53 F
Cena: 1 250,00 zł
szt.
zobacz więcej
Synthesis C 54 F Synthesis C 54 F
Cena: 1 250,00 zł
szt.
zobacz więcej
Synthesis C 60 F Synthesis C 60 F
Cena: 1 250,00 zł
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.