Artysta

Jacek Opała (ur. w 1970 r.) pochodzi z Bolesławca na Dolnym Śląsku. Z wykształcenia mgr. inż. budownictwa, rzeźbą zajmuje się od 2009 r. Należy do Związku Ceramików Polskich. Fascynuje Go łączenie dwóch i więcej światów w jednej figuratywnej formie. W swych dziełach ewidentnie nawiązuje do klasyki rzeźby, która jest jego drogowskazem artystycznym. W pracach Jacka Opały pojawiają się elementy anatomii, architektury, erotyki, fantasy.

Nagradzany w zagranicznych konkursach, m.in. Grand Prix II Art Pasion Festiwal, Palm Art Competition 2015, Prize in International Art Competition/Cultural Diversity 2016, Artavita Contests Competition 2016, Art. Week w Nowym Jorku. Jego rzeźby opisywano również w mediach Hong Kongu.

Jacek Opała wystawiał rzeźby w wielu galeriach w Polsce, m.in. w Warszawie, Krakowie, Zakopanem, we Wrocławiu i za granicą m.in. Instytut Polski w Pradze (Czechy), w  Niemczech, Holandii i USA. Brał udział w jubileuszu Gallery in der Mitte, Dresden (Niemcy), w Gallery Sociaety for Arts, Chicago USA, w Pałacu Wojanów - wystawa podczas Bolesławieckie Święto Ceramiki, Kunshuys Art Gallery (Holandia). Rzeźbiarz uczestniczył również w Art Rooms Fair Roma we Włoszech.  

Jacek Opała

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.