Artysta

Jacek Lipowczan - urodził się w Istebnej na Śląsku Cieszyńskim. Dyplom uzyskał w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Grafiki u profesora Mieczysława Wejmana w 1976 roku. 

Podczas pracy w zespole Kazimierza Kutza, jako asystent scenografa, zetknął się z projektami scenograficznymi Andrzeja Majewskiego. Bajkowe dzieła tego twórcy mocno wpłynęły na kształtowanie się twórczości i bajkowej wyobraźni malarskiej JALI. 
W 1981 r. Jacek Lipowczan wyemigrował z Polski, pierwotnie do Szwecji następnie do Australii. W Sydney w amerykańskim studio Filmów Rysunkowych "Hanna Barbera" projektował sceny do poszczególnych filmów. To dzięki doświadczeniu nabytemu przy projektowaniu filmów rysunkowych, tworzy bardzo indywidualny wyraz swojej wyobraźni, własny "magiczny" styl skojarzeń. W 1984 r. Lipowczan wrócił do Europy i pracował jako Grafik, Art Director i Ilustrator w wydawnictwach i agencjach reklamowych w Niemczech. 
W 2004 r. zdecydował się zająć wyłącznie malarstwem, a następnie dołączył do międzynarodowego stowarzyszenia - Society of Art of Imagination w Londynie, którego patronem honorowym był znany surrealista austriacki ś.p. prof. Ernst Fuchs. Od tego czasu JALI bierze aktywny udział w życiu artystycznym. Prezentuje swe prace na wystawach w Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Niemczech, Austrii, Polsce, Francji, Włoszech, Danii i USA oraz jest inspiratorem wystaw "Magical Dreams" w Polsce.

Styl malarski Jacka można określić jako realizm - surrealistyczno – fantastyczny, chociaż tematyka jego obrazów oparta jest również głęboko na współczesnych wydarzeniach społecznych i politycznych. Jego obrazy są syntezą teraźniejszości czy to polskiej czy też międzynarodowej.

Jacek Lipowczan za swoją twórczość otrzymał wiele nagród i wyróżnień. Jedna z ostatnich nagród z której jest bardzo dummy to Nagroda Publiczności z wystawy Art Vissionnaires w Chateau de Waroux i Srebrny Medal L'Académie Interrnationale du Mérite et du Dévouement Français w Paryżu.Jacek Lipowczan

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.