Artysta

Franciszek Maśluszczak - urodzony w 1948 r. w Kotlicach koło Zamościa. Ukończył studia w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, dyplom 1974 r. Twórczość w dziedzinie malarstwa, rysunku i grafiki. Wykładowca na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej w katedrze Malarstwa i Rysunku. Franciszek Maśluszczak wykonuje ilustracje do książek dla dzieci i dorosłych.

Współpracował m.in. z czasopismem "Polityka", "Tygodnik Literacki", "Gazeta Wyborcza" i "Rzeczpospolita". Wykonał ilustracje m.in. dla Jeremiego Przybory czy do książek Edwarda Stachury i Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.
Prace Franciszka Maśluszczaka znajdują się m.in. w: Muzeum Narodowym w Krakowie, Muzeum Narodowym w Szczecinie, Muzeum Śląskim w Katowicach, Muzeum Historycznym w Zamościu, Muzeum Miejskim we Wrocławiu, Muzeum Miejskim w Gandawie, Belgii, Helsinkach, Finlandii, Japonii, Muzeum Pokoju w Tokio. Maśluszczak jest autorem polichromii Drogi Krzyżowej i projektu witraży w kościele p.w. Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.