Artysta

Anna Luteracka - urodzona w 1967 r., przez większą część swojego życia tworzy w ceramice i drewnie. Od 1998r. prowadziła galerie w Łodzi i Inowłodzu, a od 2015 r. mieszka i tworzy swoje obiekty właśnie w Inowłodzu.

Anna Luteracka jest twórczynią rzeźb o nazwie "Kruchomiękkie". Kruchomiękkie to oryginalne rzeźby wykonane z połączenia różnych materiałów jak ceramika, metal, drewno, ale to również instalacje ścienne w formie obrazów, w których wykorzystuje także papier. Autorka operuje różnorodnymi materiałami z pełnym szacunkiem traktując drewno a pracując z gliną kreuje misterne budynki, tworzące całe ceramiczne miasteczka, ale również ceramikę w formie ryb.

Kruchomiękkie to opowieść o emocjach które są zamknięte w ceramicznych miastach osadzonych w kłodach drewna wytrawionych przez upływ czasu, w papierowych liściach momentów naszego życia, bądź bujających się na wietrze zdarzeń... Jak mówi autorka: "Nasze życie KRUCHOMIĘKKIE, ciągle w ruchu i nigdy nie wiadomo, kiedy wyskoczy z ogólnie przyjętych za poprawne torów".

Anna Luteracka

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.