Artysta

Agata Buczek - urodzona w 1988r w Bielsku-Białej, absolwentka Architektury i Urbanistyki na Politechnice Śląskiej, po kursach malarstwa i rysunku, maluje od dziecka, działalność twórcza w zakresie malarstwa, projektowania graficznego i architektury wnętrz.

Obrazy wykonane w technice olejnej i akrylowej, mają skłaniać odbiorcę do refleksji, są pełne symboliki i metafory, a niewielkie postacie dzieci na obrazach, są alegorią emocji dorosłych.

Charakterystyczną i nieczęsto spotykaną cechą na rynku sztuki, jest pozytywny wydźwięk obrazów, które zachęcają do afirmacji życia, do cieszenia się każdą chwilą, do wiary w samego siebie.

Obrazy inspirowane uczuciami i wyobraźnią artystki, cechuje je grubo kładziona farba, duża szczegółowość, a także dynamiczny format - kwadratowe bądź podłużne.

Prace artystki znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych, zarówno w kraju jak i za granicą, biorą udział w Aukcjach Młodej Sztuki i Nowej Sztuki w domach aukcyjnych w Warszawie.
Artystka współpracuje z galeriami, bierze udział w międzynarodowych konkursach i wystawach, zdjęcia obrazów chętnie są wykorzystywane w publikacjach ( np. okładka dwumiesięcznika „Niebieska linia”).

Tworzy w dwóch charakterystycznych tylko dla niej stylach:
- surrealistyczne obrazy, malarstwo figuratywne, często pod wodą, będące metaforą ludzkiego umysłu, gdzie linia wody jest symboliczną granicą między świadomością a podświadomością,
- nowoczesny "impresjonizm", gdzie za pomocą bardzo grubo kładzionej farby i gry światła ukazuję świat w jaskrawych barwach, w zakrzywionym zwierciadle, widziany przez "różowe okulary", a także 
- abstrakcje organiczne, kształtujące formę na wzór natury, jednak bez dosłownego naśladowania jej tworów.

Ważniejsze wystawy:
- Łysy Pingwin ,Warszawa, 12.06.2018, wystawa pt. „Endorfiny”
- Galeria Delfiny, Warszawa, 08.03.2017, wystawa pt. „Emocje ”
- Numas Igra,Bazylea, 20.12.2017, wystawa pt. „Emotions”
- Galeria Watt, Marsylia, 06.06.2016, wystawa pt„Lunettes roses »
- Salonik Sztuk Rozmaitych, „Bazyliszek”, Bielsko-Biała, 25.07.2015r, wystawa pt. „Emocje”
- Galeria Wzgórze, Bielsko-Biała, 12.2014, wystawa bez tytułu
- 8My kwadrat, Warszawa,2014r,wystawa pt. „Pastele”
- Galeria Polish Art&Design, Kraków, 2019, wystawa pt. "V weekend ze sztuką"

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.