WERNISAŻ WYSTAWY "PEJZAŻ BEZ GRANIC" - ADAM PAPKE, ANATOL MARTYNIUK - CENTRUM SZTUKI FORT SOKOLNICKIEGO W WARSZAWIE - SIERPIEŃ 2021
34.jpg

17 sierpnia 2021 r. o godz. 18:00 odbył się wernisaż wystawy Adama Papke i Anatola Martyniuka zatytułowanej „Pejzaż bez granic”. Wystawę zorganizowała galeria Polish Art & Design  we współpracy z Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego na warszawskim Żoliborzu. Prezentowani artyści przyjaźnią się i należą do Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich i choć dzieli ich granica Polsko-Ukraińska, to w ich twórczości nie ma granic.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wernisażu.
Z ogromną radością po dłuższej przerwie, wychodzimy wreszcie z naszej internetowej przestrzeni do ukochanego zabytkowego Fortu Sokolnickiego w Warszawie aby na żywo zaprezentować twórczość Adama Papke i Anatola Martyniuka. Chcielibyśmy powrócić do naszych cyklicznych wystaw promujących malarstwo.

"Pejzaż bez granic” jest dla mnie okazją do podsumowania poszukiwań, zgłębiania techniki akwareli z ostatnich lat pracy twórczej. Zapisem "łapania" tego co dla mnie istotne z tych bliższych i z tych dalszych podróży, chwil przetwarzania i wypowiadania się w tej jedynej w swoim rodzaju tej mojej naj - akwareli." – mówi Adam Papke.

„Obrazy które prezentuję na obecnej wystawie, są o różnej tematyce. Prace plenerowe powstały podczas moich corocznych wyjazdów do Włoch. Kompozycje w małych formatach, to fragmenty pomysłów, które rodzą się przez emocje i ciepłe wspomnienia. Stąd mogą się pojawić nawet świąteczne tematy, jak np. w obrazie „Kolęda”. Kolejne pejzaże, architektoniczne, wiążą się z miejscem, w którym obecnie mieszkam, czyli ze Lwowem. One mają charakter fiksacji pewnej emocji, czasem światła, jakiejś scenki, czy harmonijnego układu, który widzę przed sobą na spacerach po tym fantastycznym miejscu.” – mówi o wystawie Anatol Martyniuk.

Data wernisażu: 17.08.2021 godz. 18:00
Miejsce i partner wydarzenia: Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego ul. Czarnieckiego 51, Warszawa
Wystawa czynna do 25.08.2021 r. (z wyłączeniem 21.08) w godz. 13-18
Wstęp wolny.

Adam Papke - absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. W latach 1987 -1993 studiował na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, kierunek artystyczno – pedagogiczny. W 1993 roku uzyskał dyplom w pracowni malarstwa prof. Mieczysława Wiśniewskiego. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, fotografią oraz projektowaniem graficznym. Jeden z czołowych pejzażystów polskich operujących techniką akwareli.

Uczestnik wielu wystaw zbiorowych prestiżowej rangi m.in.:

 • Ogólnopolskie Triennale Akwareli - Lublin,
 • Międzynarodowa Wystawa Akwareli ECWS,
 • Nordisk Akvarell - Klevfos, Norwegia,
 • Międzynarodowa Wystawa Akwareli - Salon d'ete Lausanne, Szwajcaria,
 • Międzynarodowa Wystawa Akwareli ECWS - Cordoba, Hiszpania,
 • Międzynarodowe Biennale Akwareli - Castra, Słowenia,
 • Światowe Triennale Akwareli - Seul, Korea Południowa,
 • Międzynarodowa Wystawa Akwareli ECWS - Lianca, Hiszpania,
 • Światowe Biennale Akwareli - Vancouver, Kanada,
 • Międzynarodowa Wystawa Akwareli ECWS - Avignon, Francja,
 • Światowe Biennale Akwareli - Hong Kong,
 • Międzynarodowa Wystawa Akwareli - Alessandria, Włochy,
 • Światowe Biennale Akwareli - Fabriano, Włochy,
 • 8 Festiwal Akwareli - Brioude, Francja.

Adam Papke brał udział w licznych plenerach oraz podróżach artystycznych w kraju i za granicą. Jego prace znajdują się w zbiorach muzeów oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą, m. in. w Niemczech, USA, Kanadzie, Japonii, Hiszpanii, na Ukrainie, we Francji, Szwecji, na Litwie, w Peru, Norwegii, we Włoszech i w Wielkiej Brytanii.
Członek zarządu Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich.

Anatol Martyniuk - urodził się w polsko-ukraińskiej rodzinie w Krzemieńcu na Wołyniu. Ukończył studia artystyczne we Lwowie. Zajmuje się malarstwem sztalugowym. Uczestnik wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych m. in.:

 • Wystawa indywidualna w Angers (Francja), Duren (Niemcy) czy w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym
 • Międzynarodowe Biennale Akwareli – Castra (Słowenia)
 • Międzynarodowa Wystawa Akwareli European Confederation of Watercolour Societes w Avignon (Francja), Alessandrii (Włochy), Salamance (Hiszpania)

Anatol Martyniuk brał udział w wielu plenerach i podróżach artystycznych w Europie. Jego prace znajdują się w zbiorach muzealnych i prywatnych m. in. w Polsce, Francji, we Włoszech, w Niemczech, USA czy na Ukrainie.

Jest członkiem Stowarzyszenia Akwarelistow Polskich i członkiem Kazimierskiej Konfraterni Sztuki.

Galeria sztuki Polish Art & Design oferuje malarstwo uznanych współczesnych artystów takich jak Józef Wilkoń, Dariusz Miliński, Waldemar Marszałek, Leszek Sokół czy Jarosław Luteracki. Posiada w ofercie również kolekcjonerskie inkografie m.in. Edwarda Dwurnika i Rafała Olbińskiego. Galeria prowadzi także własną pracownię oprawy obrazów, grafik, printów, dyplomów i fotografii. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, pomimo że sama galeria ma charakter internetowy, funkcjonuje również w przestrzeni stacjonarnej będąc organizatorem cyklicznych wystaw w Warszawie i Krakowie. Początek galerii sięga 2008 r., gdy Agnieszka Ostrowska-Domalążek została managerem Dariusza Twardocha, tworząc z Nim jedną z pierwszych internetowych galerii autorskich, która w naturalny sposób się rozwijała, oferując z czasem malarstwo również innych artystów. Obecny kształt galeria sztuki Polish Art & Design przybrała w 2016 r.

Fundacja Nowy FORT prowadzi działalność na styku kultury, sztuki i biznesu. To platforma wymiany postępowych myśli, kreowania projektów. Wierzymy, że możemy wpływać na jakość życia społeczeństwa w swojej różnorodności. Celem Fundacji jest wspieranie i poszerzanie grona ludzi myślących, czujących, mówiących po europejsku. Ludzi, którzy kierują się w swoim życiu prywatnym i zawodowym wartościami obowiązującymi w Europie. Fundacja dba o kulturę i komunikację w tym gronie.

Patronat medialny:

 

Współorganizator:

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.