WERNISAŻ TRZECH WYSTAW MALARSTWA - MAŁGORZATY PIĄTEK-GRABCZYŃSKIEJ, ANDRZEJA GOSIKA I DARIUSZA TWARDOCHA - CENTRUM SZTUKI FORT SOKOLNICKIEGO W WARSZAWIE - WRZESIEŃ 2019
20.jpg

Relacja z wernisażu trzech wystawa - Małgorzaty Piątek-Grabczyńskiej "Po zmroQ", Andrzeja Gosika "Między słowami rzeczywistości" i Dariusza Twardocha "Historie Ludzieńków".

Zapraszamy również do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia którą umila ścieżka dźwiękowa przygotowana przez Krzysztofa Gerusa.


Szczegóły wydarzenia poniżej

Wyjątkowe wydarzenie artystyczne w Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego w Warszawie – wernisaż trzech wystaw malarstwa: Małgorzaty Piątek-Grabczyńskiej „Po zmroQ”, Andrzeja Gosika „Między słowami rzeczywistości” i Dariusza Twardocha „Historie Ludzieńków”.

Data wernisażu: 08.09.2019 godz. 16:00
Miejsce i partner wydarzenia: Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego ul. Czarnieckiego 51, Warszawa.
Wystawy można odwiedzać codziennie do 15.09.2019.
Wstęp wolny.


WERNISAŻ TRZECH WYSTAW MALARSTWA - MAŁGORZATY PIĄTEK-GRABCZYŃSKIEJ, ANDRZEJA GOSIKA I DARIUSZA TWARDOCHA - CENTRUM SZTUKI FORT SOKOLNICKIEGO W WARSZAWIE

8 września 2019 r. o godz. 16 odbędzie się wernisaż trójki wyjątkowych artystów. W zabytkowych wnętrzach Fortu Sokolnickiego kulturalny sezon jesienno-zimowy rozpocznie wystawa malarstwa Małgorzaty Piątek-Grabczyńskiej „Po zmroQ”, Andrzeja Gosika pt. „Między słowami rzeczywistości” i Dariusza Twardocha „Historie Ludzieńków”. Oprawę muzyczną w trakcie wernisażu zapewni Krzysztof Gerus (gitara klasyczna). 

„Na 200 m2 będzie można oglądać współczesne malarstwo olejne, pastelowe i akwarelowe artystów posiadających swój własny i niezwykle oryginalny styl wypowiedzi. Ponieważ kierunki w jakich artyści się poruszają to surrealizm, figuratywizm a do tego architektura i pejzaż, zapowiada się bardzo różnorodna i ciekawa wystawa” – mówi Agnieszka Ostrowska-Domalążek, manager Dariusza Twardocha.


Andrzej Gosik
to absolwent warszawskiej ASP i Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Maluje fantastyczne obrazy surrealistyczne, portrety oraz pejzaże i architekturę. Projektuje znaczki dla Poczty Polskiej. Znany na całym świecie, jego prace kupowały, a także wykorzystywały w swoich wydawnictwach: Kancelaria Prezydenta RP, Kancelaria Premiera RP, Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP, Polskie Przedstawicielstwo przy UE w Brukseli.

"Moje malarstwo z racji mojego ilustratorskiego i plakatowego zacięcia, jest bardzo różnorodne. Realizm momentami delikatnie przenika się z nierzeczywistymi sytuacjami. Coraz częściej pozostaję w świecie baśniowych realiów. Powstają kolejne cykle prac. Zbyt długie pozostawanie w tym samym temacie, jest dla mnie nudne.Wspólną cechą są poszukiwania warsztatowe, szczególnie w akwareli."

Andrzej Gosik
Małgorzata Piątek-Grabczyńska
to absolwentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych i stypendystka Ministra Kultury i Sztuki. Jej obrazy znajdują się w kolekcjach w kraju i za granicą oraz biorą udział w aukcjach młodej sztuki. Wypracowała swój własny styl w kierunku figuratywnym, który określa „krainą Q”.

"Na skraju dnia i nocy, tuż po zmroku, gdy szepty ciemności budzą do życia wyobraźnię, z jej zakamarków wyłania się podświadomie świat pełen magii, cudów, emocji i nastrojów. To, co oczywiste za dnia noc okrywa welonem tajemnicy i nadaje wszystkiemu nowych znaczeń."

Małgorzata Piątek-Grabczyńska
Dariusz Twardoch
to mistrz suchej pasteli. Tworzy cykl Ludzieńków w figuratywizmie. Zdobył uznanie na całym świecie, otrzymując wyróżnienia w wielu konkursach i uczestnicząc w wystawach m.in. w Paryżu, Londynie, Berlinie, Bazylei, Chicago, Osace, Luksemburgu czy Malmo. W szkolnych podręcznikach możemy znaleźć ilustracje jego autorstwa, a najnowszy projekt który ostatnio zrealizował, to przygotowanie obrazów do muralu znajdującego się w Teatrze Baj, najstarszym teatrze lalek w Polsce.

"Kiedyś świat Ludzieńków to był świat marionetek i lalkarza. Lalkarz odszedł, zostawił Ludzieńków i od tej chwili radzą sobie same. Tak samo jak my."

Dariusz Twardoch

Patronat medialny:

 

Partnerzy:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.