Wernisaż dwóch wystaw: Małgorzaty Piątek-Grabczyńskiej i Dariusza Twardocha - Centrum Sztuki FORT Sokolnickiego w Warszawie - wrzesień 2018 r.
2.jpg

W dniach 9-14 września br. miała miejsca wystawa Dariusza Twardocha z okazji 10-lecia powstania Galerii Twardocha oraz pierwsza w Warszawie wystawa Małgorzaty Piątek-Grabczyńskiej. To już drugie wydarzenie artystyczne które zorganizowaliśmy w zabytkowych wnętrzach Centrum Sztuki FORT Sokolnickiego w Warszawie.

„W tym roku mija 10 lat jak mam przyjemność reprezentować Dariusza Twardocha jako jego manager. Praca z artystą posiadającym ponad 30-letni dorobek artystyczny jest dla mnie wielkim wyzwaniem a jednocześnie ogromną przyjemnością, tym bardziej cieszy mnie ta okrągła rocznica.” – mówi Agnieszka Ostrowska-Domalążek, manager Dariusza Twardocha i właściciel Galerii Twardocha i galerii Polish Art&Design.

„Zazwyczaj źródłem inspiracji dla mojego malarstwa jest otaczającą mnie rzeczywistość, a właściwie jej maleńkie detale. Skrawek ciekawego materiału, latawiec, układ chmur na niebie wszystko to może stanowić kanwę, na której tkam opowieści z „krainy Q”. Różnorodność otaczającego nas świata znajduje odzwierciedlenie w kadrach poszczególnych kompozycji.” – mówi Małgorzata Piątek-Grabczyńska i dodaje „Tym razem jednak całości ekspozycji prezentowanej przeze mnie na tej wystawie nadałam tytuł ,,Z cyrku do cyrQ ”. To rodzaj zabawy językowej, która po pierwsze ujawnia filar inspiracji dla którego punktem wyjścia była fotorelacja z widowiska Cirque do Soleil. Ten jakże barwny spektakl, pełen bajecznych kostiumów, światła i kolorów stał się przyczyną powstania nowej artystycznej odsłony mojej malarskiej kreacji. Magiczny świat cyrkowych pokazów, który już w swojej niezwykłości jest jakże różny od realizmu otaczającej nas rzeczywistości, wykorzystałam jako podłoże i tło dla własnych fantazji.”

Od lewej Dariusz Twardoch, Małgorzata Piątek-Grabczyńska, Agnieszka Ostrowska-Domalążek

 


Zaproszenia na wystawę


Partner wiodący:

Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego

Patronat medialny:

artinfo artinfo
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.