V WEEKEND ZE SZTUKĄ - HOTEL NIEBIESKI ART&SPA W KRAKOWIE - MAJ 2019
18.jpg

17 maja 2019 o godz. 17:30 odbędzie się otwarcie V weekendu ze sztuką. Podczas wystawy zbiorowej swoje obrazy zaprezentują znakomici artyści: Agata Buczek, Ilona Herc, Krzysztof Ludwin, Dariusz Miliński, Adam Papke, Dariusz Twardoch i Zbigniew Święciński.

V WEEKEND ZE SZTUKĄ - KRAKÓW 2019

„Już piąty rok z rzędu na zaproszenie Niebieskiego Art Hotelu&Spa organizujemy w Krakowie weekendowe spotkanie ze sztuką. Ta edycja jest szczególna, ponieważ gromadzi aż siedmiu fantastycznych artystów, których będzie można poznać podczas wernisażu” – mówi organizator wystawy, Agnieszka Ostrowska-Domalążek z galerii Polish Art&Design.

 

Atrakcją wernisażu będzie malowanie akwareli przez Krzysztofa Ludwina, krakowskiego artystę i doktora architektury. Będziemy mogli podejrzeć jak przebiega proces twórczy w jaki sposób artysta operuje pędzlem jak wykorzystuje papier żeby uzyskać finalny efekt.

Poza tym w trakcie wystawy, która potrwa od piątku do niedzieli, będzie można nie tylko porozmawiać z artystami i podziwiać ich obrazy, ale również je nabyć. Zakup obrazu podczas V weekendu ze sztuką, to będzie dobra inwestycja na przyszłość.

Artyści biorący udział w wystawie mają bogaty dorobek twórczy a ich prace były wystawiane na całym świecie. Każdy z nich ma swój charakterystyczny styl i technikę, która wraz
z indywidualną tematyką pozwala na stworzenie niesamowitych i pięknych obrazów.

Godziny otwarcia wystawy:

17.05 (piątek) - WERNISAŻ o godz. 17:30
18.05 (sobota) - godz. 11-19
19.05 (niedziela) - godz. 11-18

Miejsce wystawy:
Niebieski Art Hotel&Spa***** ul. Flisacka 3 30-114 Kraków

Wstęp wolny

Artyści biorący udział w wystawie:

Agata Buczek - absolwentka Architektury i Urbanistyki na Politechnice Śląskiej,po kursach malarstwa i rysunku. Maluje od dziecka. Prowadzi działalność twórczą w zakresie malarstwa, projektowania graficznego i architektury wnętrz. Jej obrazy wykonane w technice olejnej i akrylowej, mają skłaniać odbiorcę do refleksji, są pełne symboliki i metafory, a niewielkie postacie dzieci na obrazach, są alegorią emocji dorosłych. Charakterystyczną i nieczęsto spotykaną cechą na rynku sztuki, jest pozytywny wydźwięk obrazów, które zachęcają do afirmacji życia.

Prace artystki znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych, zarówno w kraju jak i za granicą, biorą udział w Aukcjach Młodej Sztuki i Nowej Sztuki w domach aukcyjnych w Warszawie. Agata Buczek współpracuje z galeriami, bierze udział w międzynarodowych konkursach i wystawach, a zdjęcia jej obrazów chętnie są wykorzystywane w publikacjach ( np. okładka dwumiesięcznika „Niebieska linia”). Tworzy w dwóch charakterystycznych tylko dla niej stylach. Surrealistyczne obrazy, malarstwo figuratywne, często pod wodą, będące metaforą ludzkiego umysłu, gdzie linia wody jest symboliczną granicą między świadomością a podświadomością. A drugi kierunek to nowoczesny "impresjonizm", gdzie za pomocą bardzo grubo kładzionej farby i gry światła ukazuję świat w jaskrawych barwach, w zakrzywionym zwierciadle, widziany przez "różowe okulary".

Ilona Herc ur. w 1972r. w Chrzanowie. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu. Jest absolwentką Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, filia w Cieszynie. W 1998 roku uzyskała dyplom z malarstwa w pracowni prof. Zygmunta Lisa. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków okręgu krakowskiego. Jest autorką kilkunastu wystaw indywidualnych oraz zbiorowych. Tworzy w technice akrylowej oraz olejnej. Obszarem jej zainteresowań jest świat dziecka, świat emocji wyrażonych poprzez kolor.

Wystawy indywidualne: m.in. 1998 – Kultur Caffé, Darmstadt (Niemcy); 2001 – Schlossgarten Caffé&Gallery, Darmstadt (Niemcy); 2010 – 'Malarstwo', Pałac Sztuki w Krakowie; 2017 – 'Chwile', Regionalne Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w Częstochowie, oraz szereg wystaw zbiorowych, np. w Muzeum im. X. Dunikowskiego (Pałac Królikarnia w Warszawie), II Międzynarodowe Biennale Pasteli w Nowym Sączu, II Ogólnopolski Konkurs im. Mariana Michalika na Obraz dla Młodych Malarzy.

 

Krzysztof Ludwin – krakowski artysta,dr architekt, nauczyciel akademicki. Współzałożyciel Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich.Urodzony w Krakowie. Studia na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej (1981-1987), oraz na Wydziale Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych ( 1987-1988). Od roku 1995 do 2006 pracował na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej w Katedrze Rysunku Malarstwa i Rzeźby. W 2002 r. wydaje album ze swoimi pracami pt. „Kraków w akwareli”. W roku 2003-2004 prowadzi zajęcia z rysunku odręcznego w ramach Licencjatu na Wydziale Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 2006 roku uzyskuje tytuł doktora. Praca doktorska pt.: „Szkice architektoniczne w technikach akwarelowych. Historia i współczesność.” Od 2006 roku Krzysztof Ludwin prowadzi zajęcia z projektowania architektonicznego w Instytucie Projektowania Architektonicznego w Zakładzie Architektury Przemysłowej Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej na stanowisku adiunkta. Zajmuje się malarstwem sztalugowym specjalizując się w akwareli, i projektowaniem architektury. Członek ZPAP. Twórca, oraz członek założyciel SAP (Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich). W 2011 roku nakładem PWN wydaje podręcznik z cyklu: Ucz się od polskich mistrzów pt. „ Nauka malowania akwarelą”. Uczestnik licznych wystaw oraz plenerów malarskich.

Prestiżowy magazyn francuski Pratique des Artszaliczył go do grona 50. najlepszych współcześnie akwarelistów. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków oraz do Stowarzyszenia Architektów Polskich.

Dariusz Miliński urodził się w 1957r. w Cieplicach. Jest z zawodu artystą-plastykiem. Uczestniczył w przeszło 250 wystawach indywidualnych i ponad 100 zbiorowych m.in. w Polsce, Niemczech, Francji, Belgi i USA. Brał udział w kilkudziesięciu happeningach artystycznych i przedstawieniach teatralnych. Zdobył wiele nagród i wyróżnień.
Założyciel grupy artystycznej "Pławna 9". Twórca Zamku Legend Śląskich, Arki Noego, Muzeum Przesiedleńców. Niestrudzony animator kultury.
Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych i państwowych w kraju i zagranicą.

Dariusz Twardoch kredkami pastelowymi opowiada ludzkie historie, posługując się przy tym marionetkami, lalkami, pacynkami – tzw. Ludzieńkami, zaczerpniętymi z poezji Bolesława Leśmiana. Swoje malarstwo łączy ze słowem pisanym – pod obrazami na passe-partout pisze sentencje, uprawiając w ten sposób drugą pasję, poezję. Dariusz Twardoch ma na swym koncie udział w wielu wystawach w kraju jak i za granicą. Uczestniczył w wydarzeniach artystycznych między innymi w Chicago, Londynie, Luksemburgu, Melbourne, Berlinie, Bazylei, Paryżu czy Malmo. Zdobył uznanie na całym świecie, a najmłodsi w podręcznikach szkolnych od lat dokonują analizy jego obrazów pastelowych. Jest bohaterem dokumentów zrealizowanych przez Telewizję Polską. Najnowszy projekt Dariusza Twardocha będziemy mogli podziwiać w 2019 r. w odrestaurowanych wnętrzach teatru BAJ, najstarszego teatru lalek w Polsce, które zostaną przyozdobione Ludzieńkowymi muralami. Dariusz Twardoch jest również autorem ilustracji i okładek wielu pozycji książkowych, m.in. książek Mario Puzo czy pozycji dla dzieci. Wykonał ilustracje do licznych podręczników, w tym także do Elementarza wydawanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Adam Papke to wiceprezes Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. W latach 1987 -1993 studiował na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, kierunek artystyczno – pedagogiczny. W 1993 roku uzyskał dyplom w pracowni malarstwa prof.Mieczysława Wisniewskiego. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, fotografią reklamową oraz projektowaniem graficznym.
Jeden z czołowych pejzażystów polskich operujących techniką akwareli. Uczestnik wielu wystaw zbiorowych prestiżowej rangi m.in Ogólnopolskie Triennale Akwareli - Lublin, Międzynarodowa Wystawa Akwareli ECWS, Nordisk Akvarell - Klevfos, Norwegia, Międzynarodowa Wystawa Akwareli - Salon d'ete Lausanne, Szwajcaria, Międzynarodowa Wystawa Akwareli ECWS - Cordoba, Hiszpania, Międzynarodowe Biennale Akwareli - Castra, Słowenia, Światowe Triennale Akwareli - Seul, Korea Południowa, Międzynarodowa Wystawa Akwareli ECWS - Lianca, Hiszpania, Światowe Biennale Akwareli - Vancouver, Kanada, Międzynarodowa Wystawa Akwareli ECWS - Avignon, Francja, Światowe Biennale Akwareli - Hong Kong, Międzynarodowa Wystawa Akwareli - Alessandria, Włochy, Światowe Biennale Akwareli - Fabriano, Włochy, 8 Festiwal Akwareli - Brioude, Francja.

Zbigniew Święciński 
- artysta malarz i architekt. Absolwent wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, pracownia prof. Juliusza Joniaka i wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. 1996/97 – Stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki. Otrzymał 1 nagrodę w IV Biennale Plastyki (Krosno), a VI Biennale Plastyki w Krośnie otrzymał wyróżnienie. Brał udział w wielu wystawach krajowych i zagranicznych (np. Londyn, Wiedeń, Lipsk, Kolonia, Düsseldorf).
Prace Artysty znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju oraz za granicą (min. W. Brytania, Kanada, USA, Austria, Niemcy, Australia, Szwajcaria, Francja). Od wielu lat oprócz malarstwa zajmuje się tworzeniem autorskich projektów architektonicznych i prowadzi pracownię projektową ”ARCHIT-STUDIO Święciński Architekci” znajdującą się w Krośnie.
W swoim dorobku posiada obiekty sakralne, budynki usługowe: hotelowe, gastronomiczne, biurowe, budynki produkcyjne, mieszkalne, rezydencje, obiekty małej architektury, wnętrza, meble oraz wiele innych.

Organizator: Galeria sztuki Polish Art&Design, Niebieski Art. Hotel&Spa*****
Patronat: TVP3 Kraków, Artinfo.pl, radio Chillizet, Lounge Magazyn, Miasto Kobiet
Partner: Galeria Twardocha

Galeria sztuki Polish Art&Design prezentuje współczesne malarstwo uznanych artystów. Kilka razy w roku organizuje wystawy zbiorowe i indywidualne (Kraków i Warszawa). Na co dzień galeria prezentuje swoją ofertę w internecie i dostarcza obrazy miłośnikom sztuki na całym świecie. Założycielka galerii od 2008r. jest również managerem Dariusza Twardocha.

V WEEKEND ZE SZTUKĄ - KRAKÓW 2019
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.