Charytatywna Aukcja Sztuki - Muzeum Narodowe - luty 2019 - IMPREZA ZAMKNIĘTA
14.jpg

Organizatorem eventu jest Agata Jurek-Zbrojska a wydarzeniem wieczoru aukcja charytatywna. Kwota zgromadzona w trakcie aukcji zostanie przekazana na rzecz INSTYTUTU "POMNIK - CENTRUM ZDROWIA DZIECKA"

Wydarzenie odbędzie się 28 lutego 2019 o godzinie 19:30 w gmachu Muzeum Narodowego - Restauracja Aleje 3 (Aleje Jerozolimskie 3, Warszawa).
Impreza zamknięta, wstęp tylko dla zaproszonych gości.Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami artystów oraz z obrazami które będą przedmiotem aukcji. Ceny wywoławcze licytowanych prac wahają się w przedziale od 350 do 990 zł.

Małgorzata Piątek-Grabczyńska

Małgorzata Piątek-Grabczyńska absolwentka wydziału malarstwa i grafiki Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki. Swoją przygodę z wystawami zapoczątkowała udziałem w projekcie Malarstwo Młodych w 2001 roku. Ma na koncie kilkanaście wystaw indywidualnych, oraz współpracę z wieloma galeriami w kraju i poza jego granicami.

Obraz 1

"Together forever" to obraz namalowany na wystawę "Z cyrku do CyrQ" którą zaprezentowała galeria Polish Art&Design w 2018r. w Warszawie. Inspiracją do namalowania tej pracy jak i całej wystawy była fotorelacja z Cirque du Soleil. Artystka stworzyła jedną z postaci z krainy Q, z nosem klauna.

Together forever
Małgorzata Piątek-Grabczyńska "Together forever" - olej na płótnie, rozmiar 24x45 cm, rok 2018


Herstein

Herstein to artystyczny pseudonim Tatiany Anny Ostrowskiej. Urodziła się w 1976 roku w Warszawie, gdzie mieszkała i pracowała do 2014 roku, a następnie przeprowadziła się do Londynu gdzie obecnie tworzy. Pracowała jako dziennikarka i przez wiele lat była redaktorem grafiki w prasie, gdzie odpowiadała za wizualną stronę mediów dziennikarskich. W ramach grupy polsko-włoskiej artystka Herstein prezentowała swoją twórczość w zbiorowej wystawie Specula w hołdzie Marii Skłodowskiej-Curie która to wystawa była prezentowana m.in. w Como we Włoszech, w Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, w Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, w Mazowieckim Instytucie Kultury czy w Centrum Promocji Kultury w Warszawie.

Obraz 2

Obraz "Cream" wykonany farbami akrylowymi na płótnie pochodzi z ulubionej serii artystki której motywem przewodnim jest natura - głównie kwiaty. Sam obraz wprowadza do wnętrza lekkość i ciepło dając odbiorcy możliwość zatracenia się w ferii pastelowych barw budujących romantyczny nastrój.

Cream
Herstein "Cream" - akryl na płótnie, rozmiar 80x80 cm


Paulina Kopestyńska

Paulina Kopestyńska urodziła się w Jakucji (Syberia). Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. W.I. Surikowa w Moskwie. Członek Stowarzyszenia Akwarelistów Włoskich (AIA) Członek Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich (SAP) Członek Związku Polskich Artystów Plastyków (ZPAP) Członek Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury (SPAK) Honorowy Członek Związku Artystów Jakucji (Union of Arts of Russia). Jest laureatką wielu prestiżowych nagród (np. 2003 - 2. nagroda na międzynarodowej wystawie Primavera femminile w Galerii Eustachi w Mediolanie, 2004 - laureatka nagrody Lions Club w Galerii Vittorio Emanuele w Mediolanie, 2005 - nagroda Premio Arte Georgio Mondadori).

Obraz 3 i 4

"Saloniki" i "Sycylia w Południe" to obrazy malowane akwarelą na papierze. Paulina Kopestyńska wiele lat mieszkała we Włoszech, podróżowała też dużo po Europie, więc jej wspomnienia przeniesione za pomocą pędzla są autentyczne. Paulina maluje również znakomite portrety, także w formie humorystycznej czy karykaturalnej.

Saloniki
Paulina Kopestyńska "Saloniki" - akwarela na papierze, rozmiar 40x50 cm, rok 2018

Sycylia w południe
Paulina Kopestyńska "Sycylia w południe" - akwarela na papierze, rozmiar 35x45 cm, rok 2016


Marta Lipowska

Marta Lipowska ukończyła studia na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Artystka tworzy w technice olejnej, inspiruje ją natura. Jej obrazy przedstawiają sceny z codziennego życia, ale najważniejsze są w nich światło i kolor. Swoje prace prezentowała na wielu wystawach w kraju i za granicą (Włochy, Niemcy, Słowacja, Belgia). Jest laureatką kilku nagród i wyróżnień w dziedzinie malarstwa. W 2008r. znalazła się na liście najbardziej perspektywicznych polskich artystów do 35 roku życia "Kompas Młodej Sztuki".

Obraz 5

"Marina XIX" to impresjonistyczna praca olejna, stworzona przy pomocy pędzla i szpachli prezentująca port żeglarski. Marta Lipowska potrafi zatrzymać na płótnie moment, słońce na tafli wody, a na innych swoich obrazach światło latarni, świeżość wiosennej roślinności i pełen wachlarz emocji.

Marina XIX
Marta Lipowska "Marina XIX" - olej na płótnie, rozmiar 60x50, rok 2018


Krzysztof Ludwin

Krzysztof Ludwin - krakowski artysta, architekt, nauczyciel akademicki. Współzałożyciel Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich. Zajmuje się malarstwem sztalugowym specjalizując się w akwareli i projektowaniu architektury. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Autor podręcznika „Nauka malowania akwarelą” z cyklu Ucz się od polskich mistrzów.

Prestiżowy magazyn francuski Pratique des Arts zaliczył Krzysztofa Ludwina do grona 50 najlepszych współczesnych akwarelistów.

Obraz 6

"Zdarzenie na ulicy", abstrakcja malowana wyjątkowo akwarelą na płótnie, to jedna z wielu scen miejskich stworzona przez Krzysztofa Ludwina. Artysta uchwycił chwilę w Rennes w Bretanii, zapach, detale dnia codziennego i przeniósł na płótno ale nie z fotograficzną dokładnością. Scena jest wynikiem przefiltrowania miasteczka przez oko architekta i malarza zarazem. Z abstrakcyjnego obrazu Ludwina, gdy spojrzymy z dystansu wyłania się nie tylko architektura i ludzie ale nastrój, powietrze, emocje oraz zawirowanie samej sceny.

Zdarzenie na ulicy
Krzysztof Ludwin "Zdarzenie na ulicy" - akwarela na płótnie, rozmiar 50x60 cm, rok 2015

Obraz 7

"Malbork" Krzysztofa Ludwina - tutaj artysta zachował zamek w Malborku malując go akwarelą na papierze oraz używając starej techniki - piórka i tuszu.

Malbork
Krzysztof Ludwin "Malbork" - technika mieszana na papierze, rozmiar 25x32,5 cm

Adam Papke

Adam Papke studiował na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, kierunek artystyczno – pedagogiczny. W 1993 roku uzyskał dyplom w pracowni malarstwa prof. Mieczysława Wiśniewskiego. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, fotografią oraz projektowaniem graficznym. Jeden z czołowych pejzażystów polskich operujących techniką akwareli. Członek zarządu Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich.

Obraz 8

"Nad Sanem" to pejzaż namalowany akwarelami przez Adama Papke. W płynącej tu rzece odbija się światło a roślinność zaczyna się złocić. Artysta w niezwykle sprawny sposób osiągnął białe miejsca na obrazie, co w przypadku tej techniki jest bardzo trudne. Wymaga bowiem wcześniejszego zaplanowania, gdyż nie istnieje biała akwarela którą można przykryć wcześniejszą warstwę farby.

Nad Sanem
Adam Papke "Nad Sanem" - akwarela na papierze, rozmiar 70x50 cm, rok 2019

Obraz 9

"Warszawa - motyw ze starówki" to pejzaż miejski w którym artysta z niezwykłym kunsztem oddaje architektoniczne szczegóły sceny, utrzymując przy tym pełną kontrolę nad światłem.

Krzywe Koło w Warszawie
Adam Papke "Warszawa - motyw ze starówki" - akwarela na papierze, rozmiar 31x42

Andrzej Skarzyński

Andrzej Skarzyński absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Artysta realizuje grafiki i maluje przede wszystkim pejzaże. Obrazy te powstają w pracowni i nie są przeniesieniem konkretnego motywu z natury. Są to obrazy wyobraźni artysty zebrane z wielu miejsc, z wielu wrażeń, z wielu emocji. To muzyka uniesień powracająca w różnych tonacjach, barwie, tempie i natężeniu. Ten sam motyw ukazany w różnym świetle to wyraz odmiennego nastroju. Przeżywając nieskończoną ilość nastrojów, artysta tworzy nieskończoną ilość kompozycji tego samego motywu. Malarskie środki wyrazu wykorzystywane w niesłychanie precyzyjny sposób umożliwiają stworzenie koncertu nastrojów podobnego do wrażeń przeżywanych podczas słuchania muzyki.

Obraz 10

Obraz "Nad wodą" Andrzeja Skarzyńskiego to olej na płótnie. Artysta pracuje w technice szpachelkowej ale i posługuje się pędzlem. Pejzaże Andrzeja są niezapomniane. Ukazują wszystkie pory roku. Oddają znakomicie pozimowe roztopy czy babie lato. Wprowadzają spokój i równowagę.

Nad wodą
Adrzej Skarzyński "Nad wodą" - olej na płótnie, rozmiar 38x32, rok 2015

Dariusz Twardoch

Dariusz Twardoch uprawia malarstwo, rysunek, grafikę. Specjalizuje się w malarstwie pastelowym. W 1994 r. Dariusz Twardoch otrzymał nagrodę publiczności w konkursie malarskim w Vierzon. Na festiwalu sztuki w Lellgen w 1995 r. otrzymał nagrodę publiczności, a w 1996 r. otrzymał III nagrodę jury oraz publiczności. Polska telewizja nakręciła trzy programy poświęcone twórczości Dariusza Twardocha. W 1996 roku brał udział w Triennale Malarstwa w Osace.

Obraz 11

Obraz "Na naszej planecie ..." wykonany pastelami należy do cyklu Ludzieńkowie, inspirowanego poezją Bolesława Leśmiana i wierszem "O dwóch takich Ludzieńkach". Ludzieńków można spotkać w różnej scenerii, w podróży, bardziej refleksyjnych czy przyłapanych na leniwym siedzeniu na ławeczce i delektowaniu się sobą, chwilą, przyrodą. Ten obraz jak i inne tego artysty, jest opatrzony autorską sentencją pisaną na passe-partout:


Na naszej planecie mamy wszystko,
Czego nam trzeba - mamy siebie.

Na naszej planecie
Dariusz Twardoch "Na naszej planecie ..." - pastel na papierze, rozmiar 20x30, rok 2018

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.